menu

Błonie pod Wrocławiem ➟ Montaż komory sterylizacyjnej dla FRESENIUS

Lokalizacja: Błonie pod Wrocławiem
Termin realizacji: 25.09.2018
Zakres prac: Montaż komory sterylizacyjnej oraz usługa dźwigowa
Realizacja dla firmy: Fresenius

Zlecenie z okolic Wrocławia dotyczyło montażu zbiornika na dachu hali Fresenius w Błoniach, a także relokację maszyny odprowadzającej spaliny z komory. Zadania realizowane było równocześnie przez dwa żurawie hydrauliczne o klasie 100 i 70 ton wraz z pełną obsługą operatorską, a także ze sygnalistą hakowym (UDT-CERT)

Największy z żurawi odpowiedzialny był za rozładunek komory z transportu ponagabarytowego. Natomiast mniejszy za montaż zbiornika i maszyny wraz z jej instalacją, która służyć będzie do odprowadzenia spalin z nowej komory na dachu hali.

Główna część, tj. komora dotarła z Belgii za pomocą transportu ponadgabarytowego, który rozładował i koordynował HVLFT. Zespół odpowiedzialny był za wymienione przemieszczenie maszyn na hali i hydrauliki siłowej za pomocą specjalistycznych wózków do relokacji.

Komora ze względu na swoje nieprzeciętne gabaryty (długość: 11 m, szerokość: 2,80 m, wysokość: 3,10 m i masa: 20ton) była trudna do obracania wewnątrz hali. Niestety według wyliczeń do swobodnego jej przejazdu, udało się nam zorganizować zaledwie 2,87 m szerokości drogi przejazdowej –dlatego też precyzja i staranność, ratowały zadanie. Nasi technicy przez cały czas pracy, musieli zachować szczególną ostrożność, tak aby nie uszkodzić ścian ładunku. Jakiekolwiek jej uszkodzenie mogłoby doprowadzić do braku szczelności, zaraz po uruchomieniu.

Zdecydowanie najbardziej wymagającym punktem zlecenia, było przygotowanie i zabezpieczenie zagłębienia (pół metra poniżej poziomu posadzki hali) i powolne opuszczenie w nią komory za pomocą hydrauliki.

Całość opisanego montażu została zrealizowana w przeciągu jednego dnia roboczego. Był to  warunek konieczny. Zleceniodawca bowiem, nie mógł sobie pozwolić na dłuższy przestój. Hala, w której znajduje się magazyn i strefy przyjęć, a w której realizowane było nasze zlecenie, to miejsce pracy dla procowników objętych systemem trójzmianowym. Jakakolwiek obsuwa czasowa spowodowałaby olbrzymie utrudnienia dla firmy.

Należy również dodać iż komora, którą wprowadziliśmy dla naszego klienta, jest już naszą trzecią. Czyli kolejną relokacją zrealizowaną przez naszych techników, na przestrzeni ostatnich dwóch lat.

Przy zleceniu wykorzystano:
✅ żuraw hydrauliczny o klasie 100 i 70 ton,
✅ sygnalista hakowy,
✅ systemy hydrauliczne,
✅ wózki,
✅ pracę personelu technicznego.


Zespół HVLFT po raz kolejny udowodnił że gwarantuje spore już doświadczenie przy relokacji tego typu maszyn.

Więc jeśli poszukujesz solidnej firmy z dużym doświadczeniem w zakresie usługi typu relokacji, montażu, demontażu maszyn i urządzeń na terenie Wrocławia i okolic to właśnie znalazłeś właściwego wykonawcę dla swojego zlecenia. Firma Heavy Lift jest liderem w dziedzinie relokacji maszyn na terenie całego kraju. To główna domena naszej działalności!

Zapewniamy między innymi:
- Doradztwo i wsparcie na każdym etapie procesu,
- Nadzór inżynierski, sporządzanie dokumentacji,
- Kompleksowy montaż, demontaż, maszyn i urządzeń,

Z naszych usług skorzystały już setki Klientów.
Skontaktuj się z nami, ofertę przygotujemy dla Ciebie w ciągu godziny!

Tel. 71 700 01 70
e-mail: info@hvlft.com

wstecz