menu

BOLESŁAWIEC >> IBI HISZPANIA załadunek i transport wtryskarki

Na początku miesiąca lutego wykonaliśmy zadanie związane z kompleksową relokacją linii produkcyjnej – zespołu maszyn, w którego skład wchodziła wtryskarka i robot z zakładu w Bolesławcu do oddalanego o kilka tysięcy kilometrów zakładu w Hiszpanii.

Zadanie było realizowane dla SRG Global. SRG Global należy do najważniejszych globalnych dostawców dla przemysłu samochodowego. Oferuje powłoki z tworzyw sztucznych. Inwestor posiada ponad stuletnie doświadczenie w motobranży. Zatrudnia ponad 4.000 osób w swoich zakładach produkcyjnych i centrach technologicznych w USA, Europie i Chinach. SRG Global jest częścią Guardian Industries, prywatnej grupy kapitałowej działającej na pięciu kontynentach i znajdującej się wśród największych światowych producentów szkła typu "float" oraz wyrobów ze szkła przetworzonego. Bolesławiecki zakład zajmuje się formatowaniem wtryskowym i malowaniem dla wiodących producentów z branży motoryzacyjnej np. BMW.

Po przeprowadzeniu we wcześniejszym terminie wizji lokalnej oraz przy współpracy z przedstawicielami firmy SRG z Bolesławca zaproponowaliśmy sposób demontażu i przemieszczania zespołu maszyn po terenie hali produkcyjnej. Wszelkie nasze prace miały nie zakłócać prawidłowego funkcjonowania zakładu i być wykonane zgodnie z zasadami BHP.

Przy wykonywaniu zadania brała udział doświadczona kadra monterów i operatorów maszyn. Po przeprowadzonym demontażu przystąpiliśmy do transportu po hali produkcyjnej . W trakcie prac nasi pracownicy wykorzystywali podnośniki hydrauliczne, rolki transportowe , wózek widłowy oraz zakładową suwnicę . Nad poprawnością prac monterów czuwał inżynier, kontrolując poprawność wykonania zadania, dbając o staranność wykonania i przestrzeganie zakładowych procedur BHP.

Zespół maszyn został przemieszczony przez Naszych pracowników na teren zewnętrzny fabryki, a tam przy użyciu żurawia hydraulicznego klasy 200 ton ustawiony na środki transportowe, odpowiednio zabezpieczony i przygotowany do dalekiej podróży. Następnie zabezpieczony ładunek wyruszył w podróż do zakładu SRG w IBI-Alicante w Południowej Hiszpanii.

Zadanie zostało wykonane sprawnie, zgodnie z założeniami jakościowymi i terminowymi, przy asyście przedstawicieli zakładu SRG Bolesławiec.

wstecz