menu

Montaż komory sterylizacyjnej oraz usługa dźwigowa dla FRESENIUS

Lokalizacja: Błonie pod Wrocławiem

Termin realizacji: 25.09.2018

Zakres prac: Montaż komory sterylizacyjnej oraz usługa dźwigowa

Realizacja dla firmy: Fresenius

 

Zlecenie z okolic Wrocławia dotyczyło montażu zbiornika na dachu hali Fresenius w Błoniach, a także relokację maszyny odprowadzającej spaliny z komory. Zadania relizowane było równocześnie przez dwa żurawie hydrauliczne o klasie 100 i 70 ton wraz z pełną obsługą operatorską, a także ze sygnalistą hakowym (UDT-CERT)

Największy z żurawi odpowiedzialny był za rozładunek komory z transportu ponagabarytowego. Natomiast mniejszy za montaż zbiornika i maszyny wraz z jej instalacją, która służyć będzie do odprowadzenia spalin z nowej komory na dachu hali.

Główna część, tj. komora dotarła z Belgii za pomocą transportu ponadgabarytowego, który rozładował i koordynował HVLFT. Zespół odpowiedzialny był za wymienione przemieszczenie maszyn na hali i hydrauliki siłowej za pomocą specjalistycznych wózków do relokacji.

Komora ze względu na swoje nieprzeciętne gabaryty (długość: 11 m, szerokość: 2,80 m, wysokość: 3,10 m i masa: 20ton) była trudna do obracania wewnątrz hali. Niestety według wyliczeń do swobodnego jej przejazdu, udało się nam zorganizować zaledwie 2,87 m szerokości drogi przejazdowej –dlatego też precyzja i staranność, ratowały zadanie. Nasi technicy przez cały czas pracy, musieli zachować szczególną ostrożność, tak aby nie uszkodzić ścian ładunku. Jakiekolwiek jej uszkodzenie mogłoby doprowadzić do braku szczelności, zaraz po uruchomieniu.

Zdecydowanie najbardziej wymagającym punktem zlecenia, było przygotowanie i zabezpieczenie zagłębienia (pół metra poniżej poziomu posadzki hali) i powolne opuszczenie w nią komory za pomocą hydrauliki.

Całość opisanego montażu została zrealizowana w przeciągu jednego dnia roboczego. Był to  warunek konieczny. Zleceniodawca bowiem, nie mógł sobie pozwolić na dłuższy przestój. Hala, w której znajduje się magazyn i strefy przyjęć, a w której realizowane było nasze zlecenie, to miejsce pracy dla procowników objętych systemem trójzmianowym. Jakakolwiek obsuwa czasowa spowodowałaby olbrzymie utrudnienia dla firmy.

Należy również dodać iż komora, którą wprowadziliśmy dla naszego klienta, jest już naszą trzecią. Czyli kolejną relokacją zrealizowaną przez naszych techników, na przestrzeni ostatnich dwóch lat.

Zespół HVLFT po raz kolejny gwarantuje spore już doświadczenie przy relokacji tego typu maszyn.

 

Podsumowanie prac montażowych.

 

Przy zleceniu wykorzystano:

  • żuraw hydrauliczny o klasie 100 i 70 ton,
  • sygnalista hakowy,
  • systemy hydrauliczne,
  • wózki,
  • pracę personelu technicznego.
wstecz